Gryfino - maj 2019

Triumfatorki 5 Gryfińskiego Festiwalu biegowego - 10km: Julia Sanecka i Karolina Grąbczewska

1

Kochamy Triathlon

Ekipa Delfa po Triathlonie w Lipianach 2019. Od lewej: Mateusz, Milan, Wojtek, Bartek, Ela i Mariusz.

2

Delf to my

Reprezentacja Delfa podczas VI Triathlonu w Pniewach 2019. Super zawody.

3

Wałcz 2019

Start do ćwiczenia strefy zmian: bieg - rower - bieg.

4

Wałcz 2019

Pierwsza linia startowa

5

Wałcz 2019

Trzecia linia startowa.

6

Wałcz 2019

Środkowa Linia startowa

7

Wałcz 2019

Dlef to my

8

Wałcz 2019

Kochamy również bieganie.

9

Wałcz 2019

To my Delf Gryfino, tak promujemy Gminę Gryfino.

10

Tu jesteś :: Start ::Archiwum ::Wydarzenia Delf ::Rok 2021

Rok 2021

17.04.2021  Nasze plany startowe - Puchar Europy Elity Kobiet -  Melilla - Hiszpania

Melilla - Herb

Ostatnie informacje zamieszczane na naszej stronie były w dużym stopniu organizacyjne..., ale czas leci i okazuje się, że już jutro, to jest w niedzielę 18 kwietnia, nasza zawodniczka Julia Sanecka - dotychczasowa juniorka - wystartuje w PE Elity Kobiet w Melilli - Hiszpania. 

W miejscowości tej Julia startowała już dwukrotnie. W 2017 była ósma - oczywiście wśród juniorek - Wyniki tamtych zawodów >>>

W 2019 Julia wśród juniorek była 4. - wyniki >>>

W bieżących zawodach PE Elity Kobiet, nasza wychowanka wystatuje już nie jako juniorka... Obecnie jest młodzieżówką - czyli zawodniczką grupy U23 - grupy przejsciowej - pomiędzy światem młodzieżowym i dorosłym. Okres ten przeznaczony jest na stwierdzenie / określenie, czy poziom sportowy zawodnika jest wystarczający do rywalizacji bez ograniczeń wiekowych czy też nie...

Dla nas, wychowawców Julii będą to zawody bardzo ciekawe, bo będzie to w dużym stopniui weryfikacja naszej pracy.

Warto podkreślić, że w zawodach w Melilli 2021 startować będą Juniorki, którte w 2019 w PE Juniorek w Melilli były bezpośrednio przed naszą zawodniczką, to jest : C. Arpinelli, N. Gmur, Duran Morote. 

W różnych startach nasza zawodniczka wygrywała z wymienionymi... a jak będzkie tym razem? Zobaczymy...

Sport jest piękny w związku z nieprzywidywalnością tego co będzie...

 

15.04.2021  Nasze plany startowe - PP w Triathlonie - Pniewy - 6 czerwca

Herb Pniew

Reprezetacja Delfa w Pniewach z roku 2019

 6 czerwca planujemy zwiększać doświadczenie w zawodach Pucharu Polski w Triathlonie w Pniewach.

Młodzicy i juniorzy młodsi będą ścigać się na dystansach "supersprinterskim" 400-10-2,5. 

W gronie młodzików Delfa reprezentować będą: Maura Dąbrowska, Kalina Grabowska, Maciej Kowalewski, Aleksander Turowski.

W gronie juniorów młodszych szczycić będziemy się: Bartoszem Celmerem, Dagną Dąbrowską, Szymonem Janaszkiewiczem, Pawłem Kowalczykiem, Maciejem Kowalewskim, Michałem Nowalińskim, Jakubem Pawlakiem, Bartoszem Petą, Bartłomiejem Ratajczakiem.

W sprincie 750-20-5 w grupie U23 barw Delfa bronić będą: Bartosz Jasiulewicz i Julia Sanecka. W tym samym starcie, ale w grupie wiekowej "Juniorów bardziejstarszych" podziwiać będziemy Wojciecha Cieszyńskiego i MiljanaWieganda.

Regulamin Pucharu Polski >>> .

Link do strony organizatora >>

W związku z tym, że Pniewy to prawie nasz drugi dom..., do którego mamy "zaledwie" 175km i dojazd nie dłuższy niż 2h, to zbiórkę do wyjazdu wstępnie ustalamy na godzinę 9.00 przy siedzibie klubu - Łużycka 38.

Zapraszamy zainteresowanych rodziców do wypadu na zawody do Pniew :)

 

12.04.2021  Nasze plany startowe - MP Rawa Mazowiecka

Herb Rawy Mazowieckiej

Delf Gryfino _5 drużyna Klubowych MP 2020

 31 lipca i 1 sierpnia będziemy walczyli o medale Mistrzostw Polski w Triathlonie, które rozegrane zostaną w Rawie Mazowieckiej.

Młodzicy: K. Grabowska, A. Turowski, M. Kowalewski ścigać będą się na dystansach 250m pływania - 6,6km kolarstwa - 1,7km biegu.

Regulamin Mistrzostw Polski >>>

W MP w Triathlonie: Juniorów, U23 (młodzieżowców), Elity (seniorów) na dystansie sprinterskim wystartują: J. Sanecka, B. Jasiulewicz dystans 750-20-5

W MP, również na sprincie, ale w Ege Group wystartuje W. Cieszyński

Regulamin >>>

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży - MP Juniorów Młodszych (sobota 31 lipca)  ścigać będą się: B. Celmer, Sz. Janaszkiewicz, P. Kowalczyk, M. Nowaliński, J. Pawlak, B. Peta, B. Ratajczak.

W starcie indywidualnym zawodnicy do pokonania będą mieli trasę: 400 - 10 - 2,5.

W 4 osobowej sztafecie wojewódzkiej każdy zawodnik pokonywał będzie trasę: 0,25 - 6,6 - 1,7. Sztafety rozegrane zostaną w niedzielę 1 sierpnia.

Regulamin OOM >>>

W niedzielę 1 sierpnia rozegrane zostaną również 3-osobowe sztafety młodzików (sztafety muszą skłądać się z zawodników dwóch płci w dowolnej proporcji) - dystanse 0,25 - 6,6 - 1,7. Skład naszej drużyny do ustalenia po weryfikacji poziomu sportowego naszych zawodników!

Link do strony organizatora >>>

Będzie to duży wyjazd... Do Rawy wyruszymy w piątek 30 lipca (wstępny plan - zbiórka o godz. 9.30, przy siedzibie klubu, Łużycka 38), przez dwie noce spać będziemy w Hotelu Tatar, który położony jest bezpośrednio przy trasie zawodów, niemal przy strefie zmian) - Link do informacji o hotelu >>>    

Info w najbliższym czasie będzie uszczegułowione...

 

11.04.2021  Nasze plany startowe - PP i MP w SuperSprincie - Rybnik

Herb Rybnika

 15 maja planyjemy wystartować w Rybniku - 550 km dojazdu!

Dla młodzików i juniorów młodszych będą to zawody cyklu Pucharu Polski na dystanie 400 -10 -2,5. Dla starszych grup wiekowych będą to Mistrzostwa Polski. Wszyscy będą ścigać się  na dystanise SuperSprintu 400 - 10 - 2,5

Planujemy, że ze względów organizacyjnych i finansowych  na zawody zostanie zgłoszonych siedmioro zawodników:

- młodzicy: Kalina Grabowska

- juniorzy młodsi: B. Celmer, Sz. Janaszkiewicz, P. Kowalczyk, B. Peta, B. Ratajczak.

Zgodnie z wymogiem organizatora do zawodów każdy zawodnik musi dokonać zgłoszenia osobiście - Link do zgłoszenia się modzików i j. młodszych >>> 

- U23: Julia Sanecka

Link do informacji o zawodach >>>

Opłaty startowe za wszystkich zawodników wniesie klub - zawodnik musi się jedynie skutecznie zgłosić!!!

 

11.04.2021  Nasz Najbliższe plany startowe - Mistrzostwa Polski w Duathlonie

Herb Rumii

Już w  niedzielę 18 kwietnia nasza zawodniczka Julia Sanecka wystartuje w PE elity w hiszpańskiej Melilli (o tym więcej w kolejnej informacji). W kolejną niedzielę to jest 25 kwietnia siedmioro naszych zawodników weżmie udział w Mistrzostwach Polski w Dathlonie.

W gronie młodzików wystartują: Kalina Grabowska, Aleksander Turowski oraz Maciej Kowalewski. Będą się oni ścigali na dystansach: 1,25 - 5,6 - 0,5.

W gronie juniorów młodszych wystartują: Szymon Janaszkiewicz, Paweł Kowalczyk, Bartłomiej Ratajczak. Dla nich organizator przygotuje trasy o długościach 2,5 - 10,8 - 1,25.

Jako "młodzieżówka" Julia Sanecka ścigać się będzie już z seniorkami - Elitą kobiet na dystansie 2,5 - 21,2 - 2,5.

Warto poinformować, że Dyrektor Imprezy - Piotr Netter, wystosował  do naszej zawodniczki Julii Saneckiej indywidualne zaproszenie, dzięki czemu  Julia został zwolniona z opłaty startowej .

Więcej o zawodach w Rumii >>>

 

03.04.2021  Wielkanoc 2021 - Pozdrawiamy świątecznie!  

Sanecka Maja 2021

.

.

.

Pozdrawiamy świątecznie 🐣💥! Niech wielkanocne jajeczka rozpieszczają podniebienia 🍳... symbolicznie co ma się odrodzić🦋 niech urośnie w siłę🚀: serce, wiara, forma, marzenia... Życzymy Wam miłych chwil przy Wielkanocnym Stole, koniecznie z dobrą porcją warzyw🥗 i również głębokiego oddechu na spacerze🏃🏽‍♂️, koniecznie w leśnej kąpieli🌲🌳. Szczęśliwości ❤️🐣!!!

 

29.03.2021  Aleksander Turowski - Szczecinianin w Delfie Gryfino  

Turowski Aleksander z trenerem

Aleksander Turowsk to kolejny prezentowany przez nas młodzik. Olek to bardzo pracowity zawodnik, na nasze treningi dojeżdża z centrum Szczecina, a jest niemal na każdym treningu. Ma bardzo dobre warunki fizyczne, jest szczupły, ma niski poziom tkanki tłuszczowej co w triathlonie jest wysoce istotne - nie trzeba ani wozić, ani nosić zbędnych kilogramów...

Olek dobrze biega - wygrywał nawet Gryfińskie Masowe Biegi Przełajowe. Stawał na podium ogólnopolskich zawodów w swojej grupie wiekowej w duathlonie i triathlonie.

Olek dobrze też pływa, radzi sobie na rowerze. Czekamy więc na jego kolejne sukcesy i dalszy rozwój!

Ma szczególne hobby, hoduje pająki!

 

27.03.2021  Chłodna i mokra sobota -zapamiętamy ją sobie...

Ulewny deszcz

Sobotni trening rowerowy 🚴🏼‍♀️🚴🏽‍♂️🚴🏽‍♂️był prawdziwie hardcorowy☠️. Poczuliśmy wiosnę🌻, Zefirek powiewał, sprzęt pięknie lśnił w promieniach słońca☀️, niektórzy zrzucili część garderoby już na starcie😎. Miód... Ale tylko 20 km... kolejne 40 to walka o przetrwanie🤕: gwałtowna zmiana pogody💥, szalone podmuchy wiatru💨, rzęsisty deszcz💦, błotnista woda w oczach i w nosie🥴, kłujący ból z zimna🥶...na 50 km młodszym zawodnikom już dobrze kręciły się łzy w oczach🥺... Pogoda weryfikowała stan ducha. Do tego wytężone zmysły, by w porę opanować rower, gdy wiatr poderwie koło👀, albo nieodpowiedzialny kierowca spycha grupę na pobocze nie ułatwiały jazdy🙆‍♀️. Doświadczeni zawodnicy, zahartowani w boju w takiej sytuacji polecają... „uśmiechać się👻i jechać do domu na ciepłą herbatkę🫖”. Było ciężko, ale przetrwaliśmy💪 jak zawsze💥. O 15.00 byliśmy gotowi do kolejnego treningu - pływania🏊🏼‍♀️.

Taki jest Triathlon🏊‍♂️🚴🏼‍♀️🏃🏽‍♂️! Wspaniały🕺🏼❤️, a triathloniści twardzi!

 

25.03.2021  Maciej Kowalewski - już pływa, i nie boi się wody... 

Kowalewski Maciej

Maciej Kowalewski to jeden z najmłodszych naszych zawodników..., a w grupie zawodników, która w soboty jeździ "6 dyszek" - najmłodszy. Urodził się bowiem w grudniu 2008 roku.

Do Delfa oficjalnie - poprzez formularz zgłoszeniowy zapisał się 20 września 2019 roku. Trenuje więc już/dopiero 18 miesięcy.

W tytule napisaliśmy, że już pływa... bo jak do nas przyszedł to nie pływał.....

6 marca 2021 roku na 400m "napływał" 8.15., ale biorąc pod uwagę, że zaczynał od ZERA- to duży postęp.

W sezonie 2021 Maciek w gronie młodzików zapewne nie będzie jeszcze brylował, ale co będzie w grupie juniorów młodszych, juniorów, młodzieżowców - to zależy jedynie od jego zaangżowania i zaangażowania jego rodziców!, a przyznać trzeba, że rodzice są bardzo zangażowani (zaangażowanie rodziców jest podstawą sukcesów dzieci... nie tylko w sporcie...) 

A może Maciek zdobędzie w 2021 roku medal Mistrzostw Polski?

Pożyjemy, zobaczymy!

 

20.03.2021  Bartłomiej Ratajczak staje się solidny i twardy

Bartłomiej Ratajczak z trenerem Markiem Saneckim podczas treningu rowerowego w sobotę 20 marca 2021 roku

Bartłomiej Ratajczak jako jedyny z młodszej części naszej grupy zrealizował sobotni, trening rowerowy w terenie. Brawo dla Niego.

Jak do tego doszło?

W piątek, po treningu pływackim, po przejrzeniu prognozy pogody na sobotni  ranek, która wskazywała kiepskie warunki: temperaturę w okolicach 1 - 2 stopni, wiatr, trenerka Monika Sanecka wysłała do zawodników informację. Napisała w niej, że w związku z trudnymi warunkami pogodowymi, każdy zawodnik może zdecydować czy przyjdzie na wspólny trening rowerowy "na szosie" czy zrobi go we własnym zakresie na trenażerze...

Okazało się że Bartek przyszedł jako jedyny "Młody". To bardzo fajnie... bo nic nie zastąpi treningu  terenowego...

Jeszcze w poprzednim roku Bartkowi zdarzało się opuszczać dużą część zajęć. W ostanim okresie stał się bardzo solidny, nasi trenerzy nie pamiętają kiedy go nie było....

To dobrze rokuje, bo najlepsze efekty treningowe osiąga się systematyką!

Brawo Bartek!

 

17.03.2021  Kalina Grabowska - z "marszu" poprawiła życiówkę

Kalina Grabowska z trenerem Markiem Saneckim

Podczas środowego treningu pływackiego, 17 marca 2021 nasza Mała Julka... czyli Kalina Grabowska o 22 sekundy poprawiła swój rekord życiowy.

Co prawda płynęła w malutkich "łapkach" -zakładanych na palce, ale osiągnięcie robi wrażenie... Bo tak naprawdę nie był to sprawdzian! Wcześniej grupa prepłynęła 3,2km wykonując różne ćwiczenia, a na koniec trener powiedział jedynie Kalinie, że zmierzy jej czas! (nie płynęła "w nogach" innego zawodnika)

Przyznać trzeba, że nasza "Wschodząca Gwiazdeczka" sprężyła się.

Tak popłynęła kolejne 50-tki i 100-tki >>>   

Skąd ta Mała Julka?

Otóż Kalina w pewien sposób podobna jest do naszej liderki Julii Saneckiej, podobna w budowie i podejściu do treningu, jest bardzo solidna i zaangażowana! Mamy nadzieję, że pójdzie w ślady swojej starszej koleżanki.

Warto dodać, że Kalinę przed trzema laty zachęcił do uprawiania triathlonu nasz trener Marek Sanecki, który uczył Kalinę podczas zająć szkolnej nauki pływania i zauważył u niej "błysk w oku". 

 

11.03.2021  O Pucharze Polski i Systemie Sportu Młodzieżowego w Triathlonie 

 

Przedstawiamy Regulamin Pucharu Polski w Triathlonie na sezon 2021 >>> 

i informacje o zmianie Systemu sportu Młodzieżowego w roku 2021 >>>

Przedstawiamy te dokumenty bo one nas dotyczą.

Po ich przeanalizowaniu podejmiemy decyzje o naszych planach startowych w nadbiegającym szybkim krokiem - sezonie 2021.

Oczywiście o decyzjach poinformujemy już wkrótce.

 

09.03.2021  Prosimy o przekazanie nam 1% podatku

Dane do przekazania 1% podatku dla Delfa Gryfino

 W związku z możliwością przekazania 1% podatku przez każdego polskiego podatnika na organizacje prowadzące działalność pożytku publiczego, prosimy o przekazanie tego 1% na nasze stowarzyszenie.

Aby przekazać 1% podatku na Delfa Gryfino, należy wypełniając roczne rozliczenie podatkowe PIT wpisać:

nr KRS: 0000270261,

Cel szczegółowy: DELF GRYFINO 7689

Dziękujemy :)

 

08.03.2021  Julia Sanecka - zmiana kodu, 2 z przodu :) 

Sanecka Julia jak miała 10 lat

 Informujemy, że nasza Super Zawodniczka, Julia Sanecka jest już 20-sto latką!

Nie wiemy jak to się stało... bo niedawno była na naszym obozie w Zakopanym jako osoba towarzysząca, z Mamą chodziła i skakała po górkach, a tu nagle stała się dwudziesto latką, w konsekwencji czego przestała być nastolatką.

Przestała być Juniorką, weszła do grupy U23 - młodzieżowej!

Gratulujemy jej tak równego wyniku... i życzymy dalszych sukcesów, w tym sukcesów w sporcie!

Zobaczmy jak Julia wyglądała jak była jeszcze Julcią i miała 50% obecnego wyniku wiekowego >>>

 

07.03.2021  Rano 6 "dyszek" na rowerze, po południu pływanko  

Delf przed treningiem rowerowym Łużycka 38

Delf po sprawdzianie pływackim na 100m

W niedzielę 7 marca zrobiliśmy pierwszy grupowy trening rowerowy na szosówkach. Pora to najwyższa bo w kwietniu prawdopodobnie odbędą się pierwsze zawody, w których będą startować nasi zawodnicy. Prawdopodobnie będą to MP w Duathlonie.

Warunki były dość trudne bo był wiatr, a temperatura w okolicach 5 stopni... ale kilometry trzeba "kręcić" bo to w kolarstwie jest podstawą sukcesów sportowych i przyszłej radości z jazdy, takiej zwykłej satysfakcji!

Po południu zrealizowaliśmy jeszcze krótki trening pływacki w tym sprawdzian z pływania na 100m, ze skoku, ze słupka startowego.

Wyniki z ich przeliczeniami (analizą) >>>

Galeria >>>

w przygotowaniu >>> 

 

06.03.2021  Wyniki sprawdzianu z pływania na 800m  

Grupa Delf podczas sprawdzianu pływackiego z dnia 6 marca 2021 na 800m

W sobotę 6 marca przeprowadziliśmy sprawdzian pływacki z pływania st. dowolnym na 800m.

Wyniki >>>  Galeria >>>>

W najbliższym okresie, wzorem lat wcześniejszych wykonamy również testy na 100 i 400 oraz powtórzymy test na 800m y wyciągnąć wnioski...

Generalnie osiągnięte rezultaty: poprawa/regres są odzwierciedleniem systematyczności....

 

04.03.2021  Nowy system rywalizacji w Triathlonie - nowe grupy wiekowe

Informujemy, że system rywalizacji - grupy wiekowe - w polskim Triathlonie zostały dostosowane do systemu światowego - ITU >>>

Od sezonu 2021 grupa juniora młodszego obejmować będzie zawodników z trzech roczników (15 - 17 lat).

Po wprowadzonych zmianach, od sezonu 2021 młodzikami będą zawodnicy 13 - 14 letni, juniorami młodszymi osoby w wieku 15 do 17 lat, juniorami sportowcy w wieku 18 - 19 lat, a młodzieżowcami - triathloniści w wieku 20 do 23 lat. Wszyscy od 24 roku życia to już seniorzy...

Przedstawiamy zmiany grup wiekowych w latach 2021-2036 na tle Igrzysk Olimpijskich - sprawdź, wktórych Igrzyskach masz sznsę wystartować >>>

27.02.2021  Julia Sanecka - pływała i biegaław Wałczu

Sanecka Julia podczas testu biegowego na 5km

Sanecka Julia przed testem biegowym w Wałczu 2021

Nasza zawodniczka Julia Sanecka w sobotę 27 lutego 2021 roku - "zaliczyła" test pływacki na 800m i biegowy na 5km. Były to testy przeprowadzone na życzenie PZTri. Dla większości zawodników przeprowadzone zostały one w styczniu w Spale. Dla nas było wtedy zbyt daleko, bo to ponad 500km w jedną stronę, więc skorzystaliśmy z faktu, że można je było odbyć w ulubionym przez nas COS w Wałczu.

Na 800m Julia napłynęła 9.59,4 minuty tym samym poprawiła swój rekord życiowy.

Postępy Julii w latach 2013 -2021 >>>

W biegu na 5km nasza wychowanka uzyskała czas 17.41,4 co daje  3,32,4 min/km.To dobry wynik jak na ten okres treningowy.

Zestawienie wyników kadry PZTri >>>

Szczególnie cieszymy się z uzyskanych przez Julię wyników z pływania w związku z tym, że przez ograniczenia w dostępie do pływalni przez dwa miesiące praktycznie nie pływaliśmy. Dobrze oceniamy też wynik biegowy, który praktycznie jest osiągnięty z "marszu...:

Oby były zawody :) 

28.01.2021  Karol Pietraszuk - Medalistą Mistrzostw Polski w Kolarstwie Przełajowym

Brązowy medal zdobyty przez Karola Pietraszuka podczas 84 Mistrzostw Polski Amatorów 40+ w Kolarstwie Przełajowym

Z  ogromną satysfakcją informujemy, że Viceprezes Delfa ds. sportowych -  Karol Pietraszuk >>> został brązowym medalistą Mistrzostw Polski  w Kolarstwie Przełąjowym w grupie Amatorskiej 40+.

Wyniki >>>

Zawody odbyły się 23 stycznia 2021 we Włodaszowicach >>>.

Zawodnicy ścigali się na urozmaiconej >>>, bardzo trudnej, błotnistej trasie >>> o długości 11,6km, podzielonej na cztery okrążenia.

Karol wykazał się dużymi umiejętnościami "triathlonowo / kolarskimi" >>> wskakiwaniem na rower co w triathlonie jak i kolarstwie jest bardzo przydatne... Bo w sportach tych liczą się części sekundy!

W naszej ocenie była szansa na jeszcze wyższą pozycję, być może nawet na zdobycie tytułu Mistrza... Niestety została ona zaprzepaszczona przez fakt niezapoznania się z trasą przed zawodami.... W konsekwencji czego na pierwszej rundzie Karol wpadł w kałużę (prawie bajoro... :), przewrócił się, pomoczył rękawiczki, ubłocił "klamkomanetki" w konsekwencji bardzo szybko zmarzły mu dłonie... zdjął rękawiczki... i praktycznie nie miał możliwości dokonywania sprawnego zmieniania przełożeń...

Uczymy się całe życie..., a świetny przykład Hartu Ducha w pokazie członka Zarząu Delfa - naszego klubu niech będzie wskazówką "Jak żyć?".... 

Partnerzy Delf

            Biuro Rachunkowe Plus Gryfino

 

Adnotacje Delf

  # grupy wiekowe Poprzednia wersja strony Delf      

1 % dla Delfa

Info o Delf

Gryfiński Klub Sportowy Delf,

ul. Łużycka 38,74-100 Gryfino, tel. 509 949 777, email: delf@delf.pl  

NIP: 858 16 49 343,  Regon:812340121,  KRS: 0000014967

Konto w Banku Alior Bank: 95 2490 0005 0000 4530 7281 5787