Gryfino - maj 2019

Triumfatorki 5 Gryfińskiego Festiwalu biegowego - 10km: Julia Sanecka i Karolina Grąbczewska

1

Kochamy Triathlon

Ekipa Delfa po Triathlonie w Lipianach 2019. Od lewej: Mateusz, Milan, Wojtek, Bartek, Ela i Mariusz.

2

Delf to my

Reprezentacja Delfa podczas VI Triathlonu w Pniewach 2019. Super zawody.

3

Wałcz 2019

Start do ćwiczenia strefy zmian: bieg - rower - bieg.

4

Wałcz 2019

Pierwsza linia startowa

5

Wałcz 2019

Trzecia linia startowa.

6

Wałcz 2019

Środkowa Linia startowa

7

Wałcz 2019

Dlef to my

8

Wałcz 2019

Kochamy również bieganie.

9

Wałcz 2019

To my Delf Gryfino, tak promujemy Gminę Gryfino.

10

Tu jesteś :: Start ::Archiwum ::Wydarzenia Delf ::Rok 2019

2019

31.07.2019 Julia Sanecka - drugi raz stypendystką Moniki Pyrek

 Monika Pyrek

Skok w marzenia - logo funduszu stypendialnego Moniki Pyrek

Z ogromną satysfakcją przyjęliśmy informację o tym, że nasza zawodniczka Julia Sanecka, drugi raz z rzędu otrzymała stypendium na swój sportowy rozwój z Fundacji Moniki Pyrek Skok w Marzenia.

Właśnie dzisiaj to jest we wtorek 30 lipca otrzymaliśmy informacje o powyższym fakcie.

Oficjalny komunikat Rady Funduszu:

"Rada Funduszu Stypendialnego Fundacji Moniki Pyrek i Netto – „Skok w Marzenia” ma zaszczyt ogłosić stypendystów na rok 2019/2020.

Do Fundacji wpłynęło ponad 70 wniosków stypendialnych. Wybór 7* z nich był szalenie trudnym zadaniem, gdyż każdy z kandydatów zasługiwał na przyznanie stypendium. Po zapoznaniu się z wnioskami i prezentacjami sportowców Rada Funduszu, po burzliwej dyskusji, zdecydowała przyznać stypendium następującym sportowcom (kolejność alfabetyczna): Konrad Burawski – kolarstwo Radosław Furmański – żeglarstwo Zuzanna Herasimowicz – pływanie Mateusz Krzemiński - short track Hanna Popko – narciarstwo biegowe Aleksandra Rudzińska – wspinaczka sportowa Pia Skrzyszowska - lekkoatletyka - bieg przez płotki.

*3 stypendystom zostały przedłużone stypendia na kolejny roku (zgodnie z Regulaminem Funduszu).:

> Robert Rzepka - kolarstwo*

> Julia Sanecka - triathlon*

> Marcelina Witek - lekkoatletyka - rzut oszczepem*

Wszystkim sportowcom gratulujemy i życzymy przepięknych “skoków w marzenia”, za co trzymamy mocno kciuki. Dziękujemy za złożenie wniosku i podzielenie się pięknymi sportowymi marzeniami, jednocześnie zapraszamy do ponownego złożenia wniosku. Kolejny nabór do Funduszu Stypendialnego Skok w Marzenia zostanie ogłoszony w marcu 2020 roku. Ze sportowym pozdrowieniem Drużyna Fundacji Moniki Pyrek ."

W tym miejscu warto poinformować, że decyzja o przyznaniu trzem sportowcom, w tym Julii  stypendiów na kolejny rok nastąpiło na podstawie oceny analizy sportowego rozwoju sportowca i jakości wykonanych zobowiązań określonych w zawartej umowie.

Rok temu po otrzymaniu przez Julię stypendium napisaliśmy:

Nasza wspaniała sportsmenka - 0limpijka Monika Pyrek >>> założyła fundację fundacjamonikipyrek.pl która prowadzi fundusz stypendialny "Skok w marzenia".

Celem działania funduszu jest wspieranie rozwoju karier sportowych młodych i wyjątkowo uzdolnionych ludzi. Razem z partnerem funduszu, firmą Netto, Fundacja pragnie wyszukiwać młodych sportowców wybitnie utalentowanych w danej dziedzinie sportu i otaczać ich fachową opieką na poziomie wsparcia merytorycznego, jak i finansowego. W ramach działania funduszu stypendialnego daje im szansę rozwinięcia skrzydeł i wykonania ich „skoku w marzenie” m.in. poprzez przyznanie stypendium sportowego.

Udział w programie funduszu stypendialnego przeznaczony jest dla sportowców w wieku 16-25 lat.

Warto mieć marzenia, i warto dążyć do ich realizacji...

Wniosek o udzielenie stypendium w Fundacji Moniki Pyrek złożyła nasza utalentowana zawodniczka Julia Sanecka. Wymogiem formalnym do złożenia wniosku było opublikowanie w internecie 1' filmiku

w którym aspirujący mówi dlaczego to właśnie on powinien zostać stypendystą funduszu.

Prezentujemy filmik, w którym Julia opowiada o swoim "Skoku w Marzenia" >>>

Filmik przygotował Grzegorz Kowalczyk, któremu bardzo dziękujemy za to dzieło!

22.07.2019  Dziękujemy naszym zawodnikom.

 Podziękowania od zawodników Delfa dla trenerów

Od środy 17 lipca trenujemy już w domu, w Gryfinie. Po dość dużej objętościowo wykonanej pracy treningowej podczas obozu w Wałczu, obecnie trenujemy mniej... Zawodnicy myśleli, że zapowiadany luźny tydzień, będzie luźniejszy..., ale przecież są wakacje i dobrze jest ten okres wykorzystać :)

Podsumowując obóz treningowy w Wałczu stwierdzamy, że dobrze potrenowaliśmy, wszysko było OK. Nasi zawodnicy pracowali ambitnie, byli bardzo grzeczni i konstruktywni. Dziękujemy :)

Dumni jesteśmy z naszych zawodników.

Oni, również podziękowali naszym trenerom Monice Saneckiej i Markowi Saneckiemu. To bardzo miłe.

 Podziękowania zawodników Delfa Gryfino dla trenerów klubu, po zakończonym obozie w Wałczu - Lipiec 2019

14.07.2019 Kolarstwo: wchodzenie i wychodzenie z zakrętów 

Szymon Janaszkiewicz

Trenujemy, kształtujemy wytrzymałość,  siłę..., ale w związku z tym, że pracujemy z dziećmi i młodzieżą to nie zapominamy o technice, taktyce, oraz umiejętnościach. W niedzielę 14 lipca nasi zawodnicy uczyli się wchodzenia w zakręty i  wychodzenia z nich, oczywiście w lewą jak i prawą stronę.

Zobacz >>>

Bartosz Jasiulewicz Aleksander Turowski Janaszkiewicz Mateusz

13.07.2019 Trenujemy, trenujemy, nie ma czasu na zdjęcia...

Młody Delf w Wałczu

Na pływalni w Wałczu - grupa Delf

Trenujemy, pracujemy... zgodnie z założeniami. W piątek rano drugi raz ćwiczyliśmy na płotkach, po południu jeździeliśmy.

W sobotę rano był "tylko" jeden trening - rowerowy + pływanie higieniczny... 500m. Pierwszą część treningu rowerowego - 20km,  starsza i młodsza grupa jechała razem. Dla starszych była to rozgrzewka, a dla młodszych - konkretna robota :). Po tej części młodsi, jadąc "miękko" wracali już do ośrodka na regeneracyjne rozpływanie. Starsi pojechali dalej i kształtowali siłę rowerową jadąc 10 x 1' na "twardym przełożeniu" z przerwą 1'.

Okazało się, że droga, którą zawsze jeździliśmy została wspaniale wyremontowana, dzięki czemu teraz mamy możliwość jeżdżenia w ładnym terenie po świetnym asfalcie...

Po południu mieliśmy  samo pływanie. Przedstawiamy parę zdjęć z tego treningu... bo ciężko zrobić zdjęcia na basenie - zobacz >>>

   

10.07.2019 Udział polskich triathlonistek w Mistrzostwach Europy w latach 1995 - 2019 

Julia Sanecka podczas startu w ME Youth

Logo ITU

Triathlonistka Nicola Spirig

Pierwsze zawody dla juniorów odbyły się w roku 1995 na dystansie olimpijskim to jest 1500-40-5.

W pierwszych ME naszego kraju nie reprezentowała żadna zawodniczka. W roku 1996 mistrzostwa nie zostały rozegrane. Dystans olimpijskich na mistrzostwach kontynentu europejskiego  obowiązywał jeszcze do roku 1998.  W pierwszych trzech rozegranych imprezach mistrzowskich, w których juniorki ścigały się na dość długim, jak na tą grupę wiekową dystansie, Polskę, raz reprezentowała Katarzyna Gorlowska.

Od 1999 roku zawodniczki ścigają się na dystansie sprinterskim 750 - 20 - 5. I od tego roku przeprowadzimy analizę udziału Polskich Juniorek w ME w Triathlonie.

W 21 letnim okresie ME Juniorów na dystansie sprinterskim Polska:

@ miała 34 osobo-starty

@ startowało 21 juniorek.

@ dwukrotnie nie wystawiliśmy żadnej zawodniczki

@ czterokrotnie nasze zawodniczki nie ukończyły zawodów

@ jeden raz nasza reprezentantka została zdyskwalifikowana

@ najwyższe - 4 miejsceła w 2018 roku Roksana Słupek

@ najmniejszą stratę do zwyciężczyni miała właśnie R. Słupek - to jest 36s.

@ Słupek miała również najmniejszą stratę do brązowego medaly - 12 sekund.

@ dwukrotnie w pierwszej dziesiątce znalazła się Agnieszka Jerzyk:

>>>  w roku 2006, ze stratą 1.33 do zwycięzczyni zajęła 9 lokatę

>>> w roku 2007, ze stratą 1.18 do ME wywalczyła 5 miejsce

@ rankingowo trzeci występ przypada Julii Saneckiej, która ze stratą 52s. do Mistrzyni Europy i 32 sekund do medalu zająła miejsce 14.

@ najlepszy występ reprezentacji juniorek miał miejsce w roku bieżącym - 2019, bowiem Julia Sanecka zajęła miejsce 14, Magdalena Sudak była 17, a Zuzanna Sudak wywalczyła pozycję 25

@ bardzo dobrze należy ocenić również wynik Katarzyny Gorlowskiej z 1999 roku, która zająła wtedy 13 miejsce na 35 startujących, a jej strata 2min. 50 sek. do Nicholi Spirig, późniejszej czterokrotnej Olimpijki, Mistrzyni Olimpijskiej był mała.

Zestawienie wyników Mistrzyń Europy Juniorek w Triathlonie w latach 1995 - 2019 z podaniem pozycji zajmowanych prze polskie juniorki, osiąganymi stratami do triumfatorek. W zestawieniu podaliśmy również miejsca zajmowane przez zawodniczki w Mistrzostwach Świata, w roku w którym uczesrtniczyły w ME.  Zobacz >>>      ...

09.07.2019 Wtorek - trzeci dzień obozu w Wałczu

Delfiaki w Wałczu

We wtorek po rannym bieganiu, nasi zawodnicy ćwiczyli elementy sprawnościowe, które przydadzą się im do lepszego wykonywania ćwiczeń płotkarskich..., a te z kolei mogą przyczynić się do lepszej techniki biegu, czyli w konsekwencji lepszego biegania w Triathlonie :)

Przed południem zgodnie z planem nasi sportowcy pływali, dzięki czemu tworzyli sobie tzw. bazę treningową i równcześnie w pewien sposób rozluźniali się!

Po południu zrealizowaliśmy - również zgodnie z założeniami trening rower - pływanie. Trening rowerowy w związku z silnym wiatrem był trudny..., ale wszyscy dali radę :) po rowerze oczywiście pływanie. Najmłodsi przepłynęli około 1300m, a najstarsi 3km.

Galeria >>>

Jutro kolejne relacje...

08.07.2019 Trenujemy w Wałczu - obóz letni 2019

Centraly Ośrodek Sportu

Delf na starcie

Od niedzieli 7 lipca, kolejny raz trenujemy w Wałczu. Lubimy tutaj przyjeżdżać w związku ze świetnymi warunkami dla naszej dyscypliny:

- osrodek położony jest przy jeziorze,

- mamy do dyspozycji świetną pływalnię z której korzystamy dwa razy dziennie, 

- nieograniczony dostęp do stadionu z tartanową bieżnią, płotkami

- korzystamy ze świetnych warunków pobytu - pokoje 1 i 2 osobowe z łazienkami, telewizorami, lodówkami

- wzmacniamy się trzema bardzo bogatymi, urozmaiconymi posiłkam (każdy może wybrać sobie co chce i ile chce...), po śniadaniu dostajemy butelkę wody,

- siłownie, salki, internet...

Jest bardzo sportowo, każdego dnia trenujemy 2 razy. Schemat ogólny jest taki: rano najpierw biegamy, a później pływamy, a po południu najpierw jeździmy, a później pływamy.

W poniedziałek rano w ramach treningu biegowego kształtowaliśmy sprawność biegową - na płotkach. W roku szkolnym, w czasie pobytu w domu na wiele rzeczy brakuje czasu, a na obozie gdy nie trzeba sprzątać, prać, gotować, robić zakupów, uczyć się, wynosić śmieci to maożna potrenować :) -

Galeria >>>

04.07.2019 Julia na diecie... Jagody Podkowskiej - BlueBerry Healf & Diet

Julia Sanecka z Jagodą Podkowską BlueBerry

Julia Sanecka rozpoczeła przygotowania do Mistrzostw Świata Juniorów, które już 30 sierpnia odbędą się w szwajcarskiej Lozannie.

Jednym z pierwszych elementów tegoż przygotowania jest przejście na dietę..., przygotowaną przez firmę Blueberry Health & Diet, której właścicielką jest Jagoda Podkowska.

Pomysłodawcą i inicjatorem przedsięwzięcia jest Wiceprezes PZTri Paweł Młynarczyk.

Warto dodać, że PZTri jest również stroną finansującą przedsięwzięcie.

Celem działania jest zmniejszenie u Julii poziomu tkanki tłuszczowej o około 5% co w konsekwencji może przełożyć się na poprawą czasu biegu podczas zawodów triathlonowych na dystansie sprinterskim o około 40 sekund.

Przedsięwzięcie finansuje Polski Związek Triathlonu. Dziękujemy :)

01.07.2019 VI Triathlon Pniewy 2019

Delf podczas Triathlonu Pniewy 2019

Stoją od lewej: Karolina Grąbczewska, Prezes Delfa Monika Sanecka, Elżbieta Urbanek

 Kalina Grabowska

Bartosz Celmer

Czworo naszych zawodników stawało na podium podczas VI Triathlonu Pniewy 2019.

Galeria >>>

W starcie na dystansie sprinterskim 750 - 20 - 5 wygrała Elżbieta Urbanek,  a Karolna Grąbczewska była druga. W wyścigu tym udział wzięło 47 zawodników w tym 12 kobiet. E. Urbanek w klasyfikacji generalne (z mężczyznami zajęła miejsce 17, a K. Grąbczewska miejsce 20. Wyniki >>> 

Warto zaznaczyć, że rok wcześniej Karolina była przed Elą... :)

W starcie dzieci 10 - 11 lat, które rywalizowały na dystansach: 100 metrów pływania, 4km jazdy rowerowej i 1 km biegu, wśród dziewcząt Kalina Grabowska zająła miejsce drugie, w wyścigu tym startowało 10 dziewcząt. W wyścigu tym z Delfa startowały jeszcze Maura Dąbrowska i Małgorzata Kowalczyk.

Wyniki dziewcząt i chłopców 10 - 11 lat oraz 12 - 13 lat >>>

W starcie dzieci 12 - 13 lat wśród chłopców Bartosz Celmer zajął drugie miejsce. Ze stratą 5 sekun do medalu, na czwartym miejscu zawody ukońcył Aleksander Turowski.

Na 17 startujących chłopców w tym wieku, wszyscy nasi zawodnicy zajęli dobre pozycje. Paweł Kowalczyk był 6, Wiktor Pietraszuk 8, a Nader Zair 9. Brawo :)

W wyścigu młodzików, którzy ścigali się  na dystansach 400 - 8 - 2 udział wzięło 35 chłopców i 10 dziewcząt. Wyniki >>>

6 miejsce wywalczył Mateusz Janaszkiewicz, 29 Bartłomiej Ratajczak, 32 Michał Nowaliński, a Bartosz Peta został zdyskwalifikowany - bo pobiegł jedno okrążenie za mało ... :) W związku z kłopotami zdrowotnymi do zawodów nie przystąpił Jakub Podolak.

Dagna Dąbrowska zajęła miejsce 10 wśród dziewcząt.

Juniorzy młodsi i starsi rywalizowali na klasycznym dystansie 750-20-5. Do triathlonu tego przystąpiło 18 dziewcząt i 34 juniorów. Startujący wśród juniorów starszych nasi zawodnicy: Bartosz Jasiulewicz zajął 8 lokatę, a Mateusz Janaszkiewicz wywalczył miejsce 9. W związku z brakiem formy zawodów nie ukończył Piotr Partyka. Wyniki >>>

Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom, którzy stanęli na starcie. Nie wszystkim dane było zawody ukończyć zgodnie z przepisami... :) Mamy nadzieję, że w tych przypadkach sprawdzi się powiedzenie: "Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni" :)

25.06.2019 V miejsce na Klubowych Mistrzostwach Polski w Triathlonie

Reprezentacje Delfa Gryfino w Klubowych Mistrzostwach Polski w Sztafetach Triathlonowych

Szfafeta

Julia Sanecka z Viceprezesem PZTri Pawłem Młynarczykiem

 

 

Zajęliśmy piąte miejsce podczas Klubowych Mistrzostwach Polski w Sztafetach Triathlonowych MIX.

W skład drużyny wchodziły dwie kobiety i dwóch mężczyzn. 

Galeria >>>   Wyniki >>>

Klub nasz reprezentowali i startowali w kolejności: Julia Sanecka, Mateusz Janaszkiewicz, Karolina Grąbczewska, Bartosz Jasiulewicz.

Julia Sanecka Mateusz Janaszkiewicz Karolina Grąbczewska Bartosz Jasiulewicz

Każdy zawodnik miał do pokonania supersprinterski triathlon: 250m pływania, 7,4km kolarstwa i 1,5km biegu.

Start drużyny stał pod ogromnym znakiem zapytania w związku z upadkiem Julii podczas startu indywidualnego MP, znacznym >>> poobdzieraniu >>> i niesprawnym rowerem....

Na szczęście Viceprezes PZTri Paweł Młynarczyk, który jest mieszkańcem Susza poprosił swojego kolegę Kamila o pożyczenie dla Julii roweru :), co ten też uczynił! Bardzo dziękujemy :)

Dla dobra drużyny Julia Bardzo chciała wystartować i zrobiła to, dała z siebie wszystko... Z wody wyszła jako pierwsza >>> (rok temu też tak było :)), później było już trochę słabiej... Pomimo bardzo krótkich dystansów do pierwszej zawodniczki ztraciła aż 1 minutę i 12 sekund co wpłynęło na nasz wynik końcowy dla całej drużyny.

Ale zawody ukończyliśmy, zajęliśmy V miejsce w Polsce. W 2018 roku wywalczyliśmy miejsce VII - zobacz tamte wyniki >>>

24.06.2019 O upadek od medalu MP Elity w triathlonie...!

Julia Sanecka wjeżdża w zakręt podczas MP Elity w Suszu 2019

 Upadek Julii Saneckiej w MP w Triathlonie 2019

Na ziarnkach piasku... pośliznęło się to koło.

O ogromnym pechu może mówić nasza wychowanka Julia Sanecka, która w sobotę 22 czerwca startowała w Mistrzostwach Polski Elity Kobiet w Triathlonie. Zawody odbyły się w Stolicy Polskiego Triathlonu w Suszu.

Galeria >>>

Julia jest jeszcze juniorką, w przyszłym roku również nią będzie... Start w MP w Elicie kobiet był etapem szkoleniowym, ważnym! Chodziło nam o start w tym terminie, z określonymi założeniami, przed obozem treningowym, który dla Julii będzie obozem przygotowawczym do  Mistrzostw Śiata Juniorów.

Po drodze... nasza wychowanka wystartuje jeszcz w MP Juniorów, które w połowie sierpnia odbędą się w  Sławie.  Szkoda, że tak się to śkończyło, bowiem oprócz braku ukończenia zawodów, mocnego poobdzierania zawodniczki, uszkodzony został rower :) Złamał się hak od przerzutki, a w związku z tym, że prawie każdy model roweru ma inny hak, to mieliśmy kłopot...

Na szczęście kolega naszego trenera Marka (razem studiowali), Tomasz który zajmuje się między innymi rowerami Pinarello >>> dostarczył nam taki hak...

16.06.2019 Pięknie startowaliśmy w Lipianach

Ekipa Delfa w Triathlonie w Lipianach 2019

Bartosz Jasiulewicz - jest moc

W niedzielę 16 czerwca sześcioro naszych zawodników wystartowało w Triathlonie na dystansie sprinterskim 750-20-5. 

Elżbieta Urbanek zajęła drugie miejsce w grupie kobiet, Mateusz Janaszkiewicz zajął drugie miejsce w gronie juniorów, a Bartosz Jasiulewicz w gronie juniorów był trzeci, Wojciech Winkel zajął miejsce 9 w juniorach. .

Wyniki: Sprintu >>>    Olimpijki >>>>

Po pływaniu... na trasie największą ilość zawodników wyprzedził Wiceprezes naszego klubu Mariusz Podolak, który z wody wyszedł 79, a dzięki dobremu biegowi zawody ukończył na pozycji 49

Galeria >>> Stanowi przegląd udziału naszych zawodników i  sympatyków...

.... 

11.06.2019 Jedziemy do Pniew - w niedzielę 30 czerwca.

Logo Delfa Gryfino

Herb Pniew

W niedzielę 30 czerwca jedziemy na Traithlon do Pniew.

Strona internetowa zawodów www.triathlonpniewy.pl  Regulaminy >>>

Do startu Dzieci, które rywalizować będą na dystansach 100m pływania - 4km kolarstwa - 1 km biegu zgłosiliśmy: B. Celmera, M. Chabasińską, Maurę Dąbrowską, K. Grabowską, Małgorzatę Kowalczyk, Pawła Kowalczyka, W. Pietraszuka,  M. Szandurskiego, N. Zaira.

Do startu Młodzików, którzy ścigać będą się na dystansach: 400 - 8 - 2 zgłosiliśmy: Dagnę Dąbrowską, Sz. Janaszkiewicza, M. Nowalińskiego, B. Petę, J. Podolaka, B. Ratajczaka.

Do startu Juniorów (2000 - 2001), którzy mają do pokonania: 600 - 15 - 3: zgłosiliśmy:

M. Janaszkiewicza, B. Jasiulewicza, P. Partykę.

Do startu open na sprincie 750-20-5 zgłosiliśmy: Karolinę Grąbczewską i Elżbietę Urbanek.

Prosimy rodziców o wspóludział w przedsięwzięciu. Bardzo pożądane jest by rodzice mogli poznać dyscyplinę - triathlon, kibicowali i wspierali swoje dzieci, pomagali w organizacji wyjazdu (przewozie osób i sprzętu). Będziemy rozmawiać z rodzicami w celu ustalenia szczegułów praktycznych wyjazdu - kto pojedzie?

Zbiórkę do wyjazdu zaplanowaliśmy na godzinę 10.30 na parkingu przy CW Laguna.

W związku z harmonogramem odbioru pakietów startowych i poszczególnych startów prosimy by w dniu zawodów śniadanie zjeść w okolicach godziny 9.00, w drodze do Pniew, prosimy o zjedzenie drugiego lekkostranego posiłku. 

Po zawodach każdy uczestnik - startujący w zawodach otrzyma posiłek przygotowany przez organizatora w ramach opłaty startowej. Będzie to makaron z sosem mięsnych, albo wegetariańskim.

01.06.2019 Wspaniały występ Julii Saneckiej  w Mistrzostwach Europy

Julia Sanecka wyprowadza rower ze strefy zmian po pływaniu podczas Mistrzostw Europy Juniorów w Weert - Holandia - 2019

Reprezentantki Polski z dwukrotnym Mistrzem Olimpijskim w Triathlonie Alisterem Brownleem

Julia Sanecka z trenerką Moniką Sanecką

Reprezentacja Polski na ME 2019 w Triathlonie - Weert - Holandia

Wspaniale wystąpiła nasza zawodniczka Julia Sanecka podczas Mistrzostw Europy, które w dniach 28.05 - 02.06.2019 odbywają się w holenderskim Weert. W wyścigu indywidualnym juniorek (zawodniczek urodzonych w latach 2000 - 2003) Julia zajęła 14 miejsce.

Wyniki >>>

Z wody Julia wyszła z 11 czasem, z 10 sekundową stratą do pierwszej zawodniczki, uzyskała najlepszy czas pokonania pierwszej strefy zmian - T1 - 35 sekund, dzięki czemu na rower wsiadła piąta i przez pewien, krótki czas zawodniczki jechały w takiej właśnie grupce. Jednak w związku z płaską, stosunkowo łatwą trasą nie nastąpiło podzielenie się zawodniczek na grupki, jak to najczęściej się dzieje. Powstała 37 osobowa grupa i w konsekwencji zawody rozegrane zostały na biegu. Nasza zawodniczka ze świetnym czasem 18.56 na 5km (16 rezultat) w końcowej klasyfikacji zajęła 14 miejsce Mistrzostw Europy Juniorek w Triathlonie w roku 2019. To wspaniałe osiągnięcie. Do Mistrzyni Europy Julia  straciła tylko 52 sekundy, a do medalu zabrakło jej 32 sekundy. Do dziesiątej zawodniczki nasza wychowanka straciła raptem sekund 11.

W czasie 26 sekund po medalistce Mistrzostw Europy zmieściło się 11 zawodniczek!!! - to świadczy o poziomie zawodów!!!!!

Nasza Julia po rewelacyjnym pływaniu, jeździe rowerowej na dystansie 18,6km z prpędkością 40km/h pięć km 5km, pobiegła ze średnią prędkością 3.47 min na 1km.

Ocenić ten wynik oczywiście mogą ci którzy robią coś w sporcie, pływają, jeżdżą, biegają...

Wiemy, że zawody te są "dopiero" Mistrzostwami Europy Juniorów... W tej grupie wiekowej Julia startować będzie jeszcze w roku przyszłym, później będzie cztero letni okres startów w młodzieżowcach i wyścigi w seniorach... :)

W sporcie olimpijskim dąży się do sukcesu na Igrzyskach Olimpijskich, jest to droga długa, kręta z podjazdami i ostrymi zakrętami.

Nasza zawodniczka w swoim sportowym rozwoju cały czas idzie do przodu i osiąga coraz lepsze wyniki, jest coraz bliżej czołówki.

W sporcie celem najwyższym dla większości sportowców jest Mistrzostwo Olimpijskie, Medal Igrzysk, zakwalifikowanie się na IO - święto światowego sportu. Aby osiągnąć wspomniane cele potrzeba: talentu zawodnika, racjonalnie prowadzonej pracy, zaangażowania wielu osób, dobrej organizacji życia sportowego i około sportowego, najwyższej jakości sprzętu, odpowiedniej diety i wielu, wielu innych elementów...

Mało któremu sportowcowi udaje się osiągnąć te najważniejsze laury, takie jest życie, taki jest sport :) Trenerzy stosują różne sposoby osiągania celów, niektórzy osiągają sukcesy bardzo szybko i szybko później się kończą inni zaczynają spokojnie, a później są najlepsi... W tym momencie warto poinformować wszystkich sympatyków triathlonu, że tegoroczna Mistrzyni Europy Juniorów - Włoszka Beatrice Malozzi w ubiegłorocznych ME była "dopiero" jedenasta - Sprawdź >>>.

W starcie tym Julia pokonała:

- Hagar Cohen Kalif  (ur. 2000) ISR - 15 zawodniczkę Mistrzostw Świata Juniorów 2018

- Eve Daniels (ur. 2001) LUX - 4 zawodniczkę Światowych Igrzysk Młodzieży (Buenos Aires) 2018 - Igrzysk Olimpijskich dla Młodzieży, 20-stą triathlonistkę Mistrzostw Świata 2018 roku

- Mariane Vargen (ur.2001) POR - 14 na Mistrzostwach Świata Juniorek  (Gold Coast - Australia) 2018...

- Costanze Arpinelli (ur. 2000) ITA - Mistrzyni Świata Juniorek w Duathlonie 20019, zwyciężczyni Pucharu Europy Juniorek w Melilli 2019 (Julia była wtedy czwarta)

- Barbare De Koning (ur. 2002 ) NED - 6 na Światowych Igrzyskach Młodzieży (Buenos Aires) 2018 - Igrzyska Olimpijskie dla Młodzieży

- Anie Weber (ur. 2001) SUI - 3 na Światowych Igrzyskach Młodzieży (Buenos Aires) 2018 - Igrzyska Olimpijskie dla Młodzieży

W startach indywidualnych Podczas ME 2018 nasza zawodniczka zajęła najwyższe  miejsce ze wszystkich reprezentantów Polski. Polskie Juniorki: w składzie: Julia Sanecka, Magdalena Sudak, Zuzanna Sudak przyczyniły się do najlepszego występu polskich juniorek w historii Mistrzostwach Europy. Magda Sudak ukończyła zawody na pozycji 17, a jej młodsza siostra Zuzia uplasowała się na miejscu 25-ym. Prezentacja udziału (polskicj juniorek w ME od I ME - w przygotowaniu).

Przed Julią prawie cały sezon startowy w tym Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Świata, Puchary Europy być może starty w lidze francuskiej...

Międzynarodowe zawody oprócz bezpośredniej rywalizacji sportowej mają elementy około - sportowe... Julia wraz z koleżankami Magdą i Zuzią miały zaszczyt zrobienia sobie wspólnego zdjęcia z dwukrotnym Mistrzem Olimpijskim w Triathlonie Alisterem Brownleem >>> 

Bieżący start oceniamy bardzo pozytywnie.

Brawo Julia!!!

26.05.2019 Triathlonowa Strefa zmian

Delf wraca z treningu doskonalenia pokonywania strefy zmian

Na stojaku

W niedzielę 26 maja przeprowadziliśmy kolejny ważny trening. Grupa młodsza wraz z grupą starszą ćwiczyła pokonywanie strefy zmian. 

Zawodnicy mieli do przebiegnięcia dystans około 400m, później na rowerach przejeżdżali około 3km i ponownie przebiegali 400metrów.

Po wcześniejszej rozgrzewce rowerowej, grupa starsza cykl taki pokonywała czterokrotnie, a młodsza dwukrotnie. 

Gdy starsi ćwiczyli pierwszą serię zmian młodsi mieli możliwość oglądania i nauki " z czym to się je..."

Wszyscy byli bardzo zaangażowani co można zobaczyń w bardzo obszernej Galerii >>>

DELF 

24.05.2019 Trening łączony: pływanie i kolarstwo

Julia Sanecka podczas PE w Triathlonie Elity Kobiet - Olsztyn 2019

Tempo jazdy rowerowej na rolkach, po pływaniu

Już za tydzień, to jest w piątek 31 maja nasza zawodniczka Julia Sanecka wystartuje w Mistrzostwach Europy, które odbędą się w holenderskiej miejscowości Weert. Jest w dobrej formie, ale chcemy by była w jeszcze lepszej dyspozycji. Dlatego zorganizowaliśmy jej trtening łączony pływanie i kolarstwo. Taka organizacja treningu jest niezmiernie trudna, zwłaszcza jak pływa się w basenie... Poradziliśmy sobie. Julia jeździła "na rolkach rowerowych", a jeden x odcinków pływackich pokonywała w piance pływackiej. Okazało się, że w piacne pływa się o 4,5 sekundy szybciej na każdym 100, metrowym odcinku.

Galeria >>> 

w czasie 4 minut jazdy julia "zaliczała" około 3km/ średniiojeżdziła około 45km/h. 

20.05.2019 Puchar Europy w Triathlonie - Elita Kobiet

Julia Sanecka podczas PE w Triathlonie Elity Kobiet - Olsztyn 2019

Start triathlonowy

Julia Sanecka na mecie PE w Triathlonie w gronie elity kobiet w Olsztynie 2019 roku

Olsztyn

Prawdziwie sportową postawą wykazała się nasza zawodniczka Julia Sanecka podczas startu w PE w Triathlonie, który odbył się w sobotę 18 maja w Olsztynie. Julia po raz pierwszy w życiu startowała w Elicie, czyli z najlepszymi zawodniczkami - bez ograniczeń wiekowych.

Wystartowała wspaniale >>> (czwarta licząc od lewej - z niebieskim ramionmi pianki),  z czasem 9.58 minuty z wody wyszła jako dziewiętnasta (druga Polka) sprawnie pokonała strefę zmian, świetnie jechała, "dochodziła" do drugiej grupki zawodniczek i wtedy "złapała gumę" w tylnym kole. Był to początek pierwszego, 5km okrążenia (do przejechania były 4). 

I wtedy wykazała się prawdziwie sportową postawą. Zrobiła coś czego na ogół  w sprincie się nie robi... bo małe są szanse, że nie zostanie się zdublowanym. Korzystając z tego, że niedaleko  znajdowała się strefa z zapasowymi kołami wymieniła przebite na sprawne i pojechała. Zrobiła to na tyle szybko, że nie była ostatnia... Niestety strata kilku minut w wyścigu kolarskim powoduje, że szanse na walkę o czołowe miejsca maleją do zera. Nie ma szansy na skorzystanie z "siły  peletonu" i strata czasowa do liderów rośnie...

W efekcie Julia ukończyła zawody na 33 miejscu na 42 startujące zawodniczki. Wyścig ukończyło tylko 35 triathlonistek bowiem 6 osób wycofało się z rywalizacji, niektóre już na biegu. Jedna sportsmenka dostała "Lapa" - dubla i zmuszona została do zejścia z trasy. 

"Nie wyobrażałam sobie, że mogłabym nie ukończyć tych zawodów. To był mój debiut. Nie mogła mnie zatrzymać pęknięta opona, nawet na sprincie..." - powiedziała Julia.

Galeria 205 zdjęć >>> 

Wyniki: Elita kobiet >>>  Elita mężczyzn >>>   Juniorki >>>    Juniorzy >>>

Powodem "gumy" okazało się małe, kilkumilimetrowe pęknięcie oponki na jej bocznej części. Jest to bardzo dziwne bowiem była to oponka z koła używanego tylko podczas zawodów i nie miała praktycznie  żadnych widocznych oznak zużycia. Maksymalne ciśnienie do jakiego można było ją pompować to 8,5 bara, a była napompowana do 8 barów.

Szkoda, że pierwszy start Julii w elicie okazał się tak pechowy, ale mamy nadzieję, że doświadczenie to ją wzmocni...

W naszej pracy zawsze promujemy i pochwalamy postawy, które świadczą o umiejętności sportowej walki mimo przeciwności. W zeszłym roku, a dokładnie 13 lipca 2018r., napisaliśmy artykuł: "Banyoles. Sport - Triathlon - Poligon rozwoju osobowości.  

Brawo Julia :) 

11.05.2019 Mamy piękną drogę - w gminie Gryfino

Delf ćwiczy strefę zmian

 Delf

Wręcz idealną mamy drogę do ćwiczenia zmian triathlonowych w Gminie Gryfino. I na niej właśnie ćwiczyliśmy "triathlonową strefę zmian" w sobotę 11 maja 2019 roku. Zawodnicy najpierw biegali na odcinku około 400m, później jeździli na dystansie około 3km i ponownie biegali na 400m.

Interwałów takich zrobili pięć.

Galeria 137 zdjęć >>>   w części pokazuje jak ważne jest doświadczenie i umiejętności techniczne. Umiejętność - dynamika pokonywania strefy zmian szczególnie istotna jest na krótszych dystansach, gdzie liczy się każda sekunda, ale w Ironmanie również można wygrać bądź przegrać o sekunde...!

Ta piękna droga powiatowa... biegnie od Bartkowa w stronę drogi pomiędzy Pniewem, a Rożnowem. Ma wysokiej jakości asfalt, wiedzie przez lasy i jest stosunkowo żadko użytkowana.

Szkoda, że w treningu uczestniczyło tylko czworo zawodników: Julia Sanecka, Bartek Jasiulewicz, Szymon Janaszkiewicz  i Milan Wiegand, ale pozostali nasi zawodnicy mieli alibi :)....

Strefa zmian była przygotowana bardzo dobrze: stojaki, koszyki, zabezpieczenie słupkami.....

05.05.2019 Mamy nowy numer konta bankowego

Logo Delf

Informacja bankowa Alior Bank

Uprzejmie informujemy, że  w związku ze zmianami w bankach i przejęciu Banku BPH, w którym mieliśmy konto przez Alior Bank zmianie uległ numer naszego konta bankowego.

Obecnie nasze konto w Alior Bank ma numer: 95 2490 0005 0000 4530 7281 5787

W związku z powyższym kolejne składki członkowskie prosimy wpłacać już na nowy numer konta.

Równocześnie przypominamy, że zgodnie z regulaminem >>> opłacania składek członkowskich 15 kwietnia minął termin opłacania składek członkowskich za II kwartał 2019 roku. Zaległe wpłaty prosimy dokonać niezwłocznie :)

03.05.2019 5 Gryfiński Transgraniczny Festiwal Biegowy

 #Julia Sanecka # Karolina Grąbczewska

Szymon Janaszkiewicz

Zawodnicy Delfa w Biegu Transgranicznym

3 maja 2019 roku 15 naszych zawodników ukończyło 5 Gryfiński Transgraniczny Festiwal Biegowy. Większość startowała w biegu na 10km. W pół maratonie wystartował Karol Bielecki >>>, który w wyścigu tym z czasem 1.25.14 zajął 14 miejsce.

Wyniki: na 10 km >>>    w pół maratonie >>>

Galeria: 50 zdjęć >>>  50 + 24 zdjęcia (w innej galerii) >>> 

W biegu na 10km najlepiej wypadły nasze zawodniczki... 1 Miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła Julia Sanecka >>> (39,11'), trzecia open była Karolina Grąbczewska >>> (43,15'). 

Bardzo dobrze pobiegł startujący poza konkursem / bez numeru startowego Szymon Janaszkiewicz, który zajął 7 miejsce w klasyfikacji generalnej (około 38,20'). Poza konkursem startował w związku z ograniczeniem regulaminowym >>>, według którego organizator dopuszcza do biegu zawodników urodzonych w roku 2003 i starszych, a Szymon urodził się "dopiero" w roku 2005!. 

Galeria przedstawiająca udział Szymona w wyścigu >>>

O naszych zastrzeżeniach związanych z wprowadzeniem ograniczeń wiekowych pisaliśmy już 21 maja 2015 roku - info poniżej...

W grupie M16 najlepszy okazał się Mateusz Janaszkiewicz, który biorąc pod uwagę jego małą ilość trenigów uzyskał dobry czas 36,32'.

Bardzo ładnie reprezentowali nas Małgorzata i Wojtek Czyleko >>>, którzy wystartowali z wózkiem, w którym wieźli urodzoną 1 grudnia 2018 roku córeczkę Emilię. Tym sammym potwierdzili, że Triathlon jest sportem rodzinnym, i można go uprawiać tylko trzeba dobrze się organizować.

Docenić należy również wyniki sympatyzujących z Delfem: Rafała Wilka >>>, który z czasem 35.15' na 10km zajął trzecie miejsce open oraz Marcina Janiszyna >>>, który z wynikiem 1.25.27 wywalczył 15 lokatę w półmaratonie.

♣ 21.05.2015      41 Bieg transgraniczny 2015

Z kronikarskiego obowiązku informujemy, że 3 maja nasi zawodnicy startowali w Gryfińskim Festiwalu Biegowym.

Dotychczas był to bieg transgraczny, rozgrywany dwa razy do roku. Trzeciego maja z okazji uchwalenia

konstytucji 3 maja biegało się z Gartz do Gryfina, 3 października z okazji świeta naszych zachodnich sąsiadów

biegało się z Gryfina do Gartz.

Objętość nie boli, boli intensywność, krótko i szybko to źródło kontuzji!!!

W 2015 roku organizator biegu - Młodzieżowy Ośrodek Sportowy - zdecydował się  zmienić regulamin biegu, zwiększając dolną granicę wieku uprawniajacą do startu w biegu oraz wprowadzając do przedsięwzięcia półmaraton. O ile neutralnie można ocenić wprowadzenie do imprezy półmaratonu, to negatywnie oceniamy zwiększenie do 16 lat wieku uprawniającego do startu w biegu na 10km.

Przypominamy, że jesieniom 2014 roku nasza 13 letnia zaweodniczka Julia Sanecka startująca PK (poza konkursem) wygrała całe zawody. Trasę 12 km pobiegła po 4.18 na km. W tym roku z pewnością też miała szansę na wygraną... Jednak organizator - Dyrektor MOS, który jest prezesem bezpośrednio rywalizującego z nami klubu postanowił wykluczyć sobie konkurencję.

Dotychczas w każdej Edycji Biegu Transgranicznym fundował puchar dla najmłodszego i najstarszego uczestnika zawodów...

Działanie to "to oczywista oczywistość" chorych gryfińskich układów w zakresie finansowania sportu... bo jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze!

Gdyby chodziło o logikę, zdrowie uczestników zawodów to należałoby raczej ograniczyć górną granicę wieku ścigających się biegaczy, a nie dolną. Dzieci mają naturalną zdolność obrony organizmu przed zmęczeniem. Przedszkolaki po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów zatrzymują się na kilka sekund poczym biegną dalej...

A co z siedemdziesieciolatkami? Ryzyko problemu zdrowotnego, zawału, wylewu krwi do mózgu jest znaczne...., ale jeżeli uczestnik podpisze oświadczenie, że startuje na własną odpowiedzialność to może... 

Dlatego dziwnym jet fakt, że organizator podkreślał kto jest najmłodszym uczestnikiem...., co prawda nie wręczył pucharu.

Wyniki: na 10km >>>    półmaraton >>>     Galeria >>> 7 Dni Gryfina o biegach >>>

15.04.2019 Pozdrowienia od Karola Bieleckiego

 Pozdrowienia od Karola Bieleckiego z Los Angeles

Wszystkim Triathlonistom przesyłamy pozdrowienia od Karola Bieleckiego - naszego byłego zawodnika - jednego z pierwszych zawodnikó Delfa.

Karol 24 marca startował w maratonie w Los Angeles. Uzyskał 3.10,46 w maratonie - sprawdź jego wynik >>>  Zajął 261/276 miejsce..., ale jak sam napisał musi potrenować z nami by wejść do pierwszej 200 :)

Jak ktoś pracuje, a trenuje dla zdrowia i satysfakcji to wynik SUPER. Dlatego Gratulujemy i zapraszamy do wspólnych treningów...

U nas zasady i godziny treningów takie jak 20 lat temu... W soboty o 9.00 rower, w niedzielę o 9.00 bieganie...

 

08.04.2019 Julia Sanecka - czwarta w Pucharze Europy

- ma kwalifikację na Mistrzostwa Europy Juniorów

 Położenie Melilli

Julia Sanecka

Julia Sanecka -

Bardzo dobrze wystąpiła nasza zawodniczka Julia Sanecka w Pucharze Europy Juniorów w Triathlonie. Zawody rozegrane zostały w niedzielę 7 kwietnia w hiszpańskiej Melilli. Julia zajęła czwartą lokatę, dzięki czemu uzyskała kwalifikację do Mistrzostw Europy, które odbedą się już 31 maja w holenderskim Weert.

Po stosunkowo "słabym" pływaniu nasza triathlonistka z wody wyszłą dopiero piętnasta, do pierwszej włoszki -  Bianki Seregni miała aż 29 sekund (ostatecznie zawodniczka ta zajęła piąte miejsce w klasyfikacji końcowej, ze stratą do Julii 11 sekund). Po bardzo szybkim pokonaniu strefy zmian Julia miała drugi czas jazdy rowerowej. Jechała w siedmio osobowej grupce. Po dobrym biegu na 5km, w którym uzyskała 19.20 (3.52/km) wywalczyła pozycję tuż za podjum. 

Była to bardzo ważna impreza, decydowała o polskich kwalifikacjach na Mistrzostwa Europy Juniorów - trzeba było zająć miejsce 1 - 16 by uzyskać prawo startu w imprezie. 

Pierwszy wyścig sezonu to zawsze duży znak zapytania.... :)

Zawody odbyły się bezpośrednio po dwu tygodniowym obozie przygotowawczym w Portugalskim Monte Gordo).

Warto podkreślić, że  było się z kim ścigać..., a Julia wygrała z kilkoma gwiazdami triathlonu, grupy juniorskiej.

Julia pokonała miedzy innymi Ewę Daniels >>> (2001 rocznik). Zawodniczka ta zajęła między innymi 4 miejsce podczas Światowych Igrzysk Młodzieży, była 14 podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Europy Juniorów, wywalczyła 20 miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów 2018 .Julia zwyciężyła również z włoszką Chiarą Lobbą, która wygrała ubiegłoroczne kwalifikacje do Światowych Igrzyska Olimpijskich Młodzieży, które ukończyła na 16 miejscu.

Wyniki >>>. Wyniki z dodatkowymi podsumowaniami >>>

07.04.2019 86 Masowe Biegi Przełajowe

 Karolina Grąbczewska

Aleksander Turowski

W sobotę 6 kwietnia startowaliśmy w lokalnej imprezie biegowej 86 Masowych Biegach Przełajowych. Nasi zawodnicy kilkukrotnie stawali na podium. Najwyższe lokaty wywalczyli: Karolina Grąbczewska i Aleksander Turowski, którzy wygrali swoje biegi. Karolina Grąbczewska wygrała bieg otwarty, a Aleksander Turowski wygrał w w wyścigu chłopców z rocznika 2007. Na drugim stopniu podium stanęła Pola Czyleko, która walczyła w gronie przedszkolaków 2012 rok i młodsi. 

Trzecie miejsca udało się zdobyć:

Oskarowi Wieligórce >>> w biegu otwartym

Kalinie Grabowskiej >>> w biegu dziewcząt z rocznika 2008.

Bartoszowi Celmerowi >>>  w rywalizacji chłopców z rocznika 2006.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom 86 Masowych Biegów Przełajowym. "Przyszli, zobzczyli, zwyciężyli - każdy na własnym poziomie - Brawo!!!".

Galeria zdjęć z udziału zawodników Delf w w 86 MBP - wiosna 2019 >>> 

21.03.2019 Gala Gryfińskiego Sportu

Baner reklamowy Gali Gryfińskiego Sportu 2019

 Zawodnicy Delf podczas Gali Gryfińskiego Sportu 2019 roku

Pierwszego dnia wiosny - to jest 21 marca w sali kinowej Gryfińskiego Domu Kultury uczystniczyliśmy w Gali Gryfińskiego Sportu. Podczas uroczystości, w której wyróżniani są sportowcy, którzy w minionym sezonie zajęli miejsca 1 - 8 w imprezach krajowych bądź międzynarodowych wyróżniono siedmioro naszych zawodników: Dawida Hedę, Mateusza Janaszkiewicza, Bartosza Jasiulewicza Piotra Partykę, Oliwię Podolak, Julię Sanecką, Oskara Wieligórkę.

Sezon 2018 był dla nas bardzo udany. Nasi zawodnicy osiągali sukcesy indywidualne... a my dzięki nim sukcesy klubowe. W 2019 roku wygraliśmy klasyfikację klubową Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży :) Jest to ogromny sukces... w związku z tym, że w 2017 w rywalizacji tej mieliśmy drugie miejsce,

a w 2016 też byliśmy najlepsi.

W sezonie 2019 w OOM nie osiągniemy sukcesów, ale liczymy na inne pola do Chwały... :)  

21.03.2019 Obóz  odbędzie się w Wałczu: 7 - 16.07

# narybek Delfa

Uprzejmie informujemy, że obóz letni roku 2019 odbędzie się w dniach 7 - 16 lipca w Wałczu w Centralnym Ośrodku Sportowym - Ośrodku Przygotowań Olimpijskich.

Mamy zagwarantowane pokoje 2 osobowe w hotelu "Stadion" - (w tym przy boisku z bieżnią), oraz budynku głównym. Treningi pływackie zaplanowane mamy na godziny 11.00 - 13.00 i 19.00 - 21.00. 

W najbliższym czasie rozdamy deklaracje uczestnictwa z dokładnymi warunkami organizacyjnymi i finansowymi.

01.02.2019 Podział na grupy wiekowe w Triathlonie

Grupy wiekowe w Triathlonie w latach 2019 - 2050 z uwzględnieniem Igrzysk Olimpijskich

Przedstawiamy podział na grupy wiekowe obowiązujące w polskim i światowymTriathlonie w latach 2019 - 2050. Pomiędzy polskim i światowym podziałem istnieje pewna różnica. W naszym kraju oprócz dwóch grup dzieci, starszych i młodszych, zawodników dzieli się na: młodzików, juniorów młodszych i j. starszych, młodzieżowców i seniorów. W europie i  na świecie w sporcie kwalifikowanym (wyczynowym), w którym rozgrywane są imprezy mistrzowskie, rangi Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata zawodników dzieli się na Youth (15 - 17 lat), Juniorow (16 - 19 lat), Młodzieżowców (20 - 23 lata) i elitę (24 lata i starszych).

W tabeli zaznaczyliśmy lata w któych rozegrane zostaną Igrzyska Olimpijskie.

Zobacz >>>


Archiwum Delf 2019 Archiwum Delf 2018
 Archiwum Delf 2017

Archiwum Delf 2016 Archiwum Delf 2015 Archiwum Delf 2014 

Partnerzy Delf

     Logo matam commodity       

Biuro Rachunkowe Plus Gryfino

 

Adnotacje Delf

  # grupy wiekowe Poprzednia wersja strony Delf      

1 % dla Delfa

Info o Delf

Gryfiński Klub Sportowy Delf,

ul. Łużycka 38,74-100 Gryfino, tel. 509 949 777, email: delf@delf.pl  

NIP: 858 16 49 343,  Regon:812340121,  KRS: 0000014967

Konto w Banku Alior Bank: 95 2490 0005 0000 4530 7281 5787